Wyjątkowa wizyta w Expo Arenie

Przedstawiciele kilkunastu państw z całego świata odwiedzili w miniony piątek Expo Arenę Mazury. Wizyta odbyła się w ramach programu „Warmia i Mazury Pro-invest 2015” i była częścią promowania regionu jako miejsca przyjaznego inwestycjom.

 

Kilkunastu przedstawicieli krajów z Europy, Azji oraz Ameryki Północnej odwiedziło Expo Arenę 7 sierpnia w ramach wizyty studyjnej „Odkrywcy biznesu”. Celem wizyty było promowanie zalet inwestycyjnych i atutów gospodarczych Warmii i Mazur oraz wzmocnienie wizerunku regionu. Expo Arena Mazury była celem wizyty nie tylko jako przykładu wzorcowego rozwoju inwestycji w regionie Warmii i Mazur, ale także jako miejsca o ogromnym potencjale w zakresie nawiązywania efektywnych kontaktów biznesowych. W spotkaniu wziął udział Członek Zarządu Expo Areny, Mariusz Dziuda oraz Dyrektor Rozwoju Maksymilian Murawski.

 

Goście zostali oprowadzeni po obiekcie oraz zapoznali się z jego infrastrukturą i możliwościami technicznymi. Przedmiotem wizyty były również możliwości nawiązania współpracy międzynarodowej w związku z kalendarzem imprez Expo Areny Mazury, w szczególności w zakresie jesiennych targów Asia Trade Know-How. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele władz regionu – starosta ostródzki Andrzej Wiczkowski, wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas oraz Zastępca Burmistrza Ostródy Norbert Gesek. Jednym z punktów wizyty było przedstawienie unikatowej makiety obrazującej działanie kanału Ostródzko-Elbląskiego – jedynej takiej działającej instalacji na świecie, która wywołała żywe zainteresowanie gości.

Kampania „Warmia i Mazury Pro-invest 2015” ma charakter informacyjno-promocyjny i prowadzona jest przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.

 

Kontakt dla mediów:

Dagmara Alsztyniuk

Specjalista ds. Marketingu

tel. +48 667 779 330

e-mail: