Krótkie podsumowanie sytuacji w rolnictwie oraz roku ubiegłego przygotował dla nas Mirosław Borowski Wiceprezes Krajowej Rady Izb Rolniczych.

Nowy rok, to czas planów i postanowień, ale również oceny naszych dokonań w roku ubiegłym. Jak oceniasz miniony rok? Generalnie był to trudny rok. Dotknęło nas wiele negatywnych wydarzeń, począwszy od zimy, podczas której mróz przyniósł wiele strat w uprawach. Rolnicy bardzo długo nie mogli uzyskać pomocy ze strony państwa.

Atrakcje podczas Targów Hodowlanych Zagroda.

Niedzielną atrakcją Targów będą pokazy w siłowaniu na ręce. Siłowanie na rękę to sport, o którym każdy z nas pewnie nie raz słyszał i miał okazję w nim uczestniczyć. Sprawdzenie swojej siły ramion jest częstym elementem wielu imprez towarzyskich. Sport ten popularny jest od wieków na całym świecie, głównie dzięki swojej prostocie. Można rywalizować ze sobą praktycznie wszędzie…

Dlaczego wystawy zwierząt są tak ważne? Wywiad z Agnieszką Jończyk.

Agnieszko, z hodowlą jesteś związana od najmłodszych lat. Czy możesz powiedzieć naszym czytelnikom jak rozwijała się Twoja pasja i czym zaowocowała to tego momentu? Z hodowlą bydła mlecznego mam do czynienia od najmłodszych lat, ponieważ moi rodzice prowadzą gospodarstwo rolne specjalizujące się w produkcji mleka oraz materiału genetycznego (głównie byki hodowlane).